Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-04-15 15:00:20

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Gestų kalbos vertėjai - profesijos prestižas ir iššūkiai"

2019 m. balandžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai
 
Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Gestų kalbos vertėjai - profesijos prestižas ir iššūkiai"
 
Gestų kalbos vertėjai - viena reikalingiausių ir viena rečiausių profesijų Lietuvoje. Pati gestų kalba jungia kurčiųjų ir girdinčiųjų pasaulius, o gestų kalbos vertėjai tampa tiltu tarp jų.
„Profesionalių gestų kalbos vertėjų specialistų Lietuvoje yra tik per šimtą. Tuo metu gestų kalba reikalinga ne tik kurtiesiems, bet ir girdintiesiems. Antraip klausos negalią turintys žmonės vis labiau izoliuotųsi savo bendruomenėje, o juk jie puikiai gali integruotis - bendrauti, dirbti, užsiimti visuomenine veikla. Bet pagalvokime vien, pavyzdžiui, apie mums įprastą veiksmą - vizitą pas gydytoją ar kokios sutarties sudarymą. Tampa aišku, koks svarbus gestų vertėjų vaidmuo", - sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė Raminta Popovienė.
Būtent ši politikė gestų kalba prabilo ir į Seimą, kad atkreiptų parlamentarų dėmesį į svarstomas įstatymo pataisas, įpareigojančias nacionalinį TV transliuotoją dalį laidų versti į gestų kalbą, titruoti ir padaryti suprantamas netgi regos negalią turintiems žmonėms.
Seime šią savaitę, balandžio 17 d., 10 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) vyks tarptautinė konferencija „Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos 10-mečio atspalviai", kurios metu pranešimus skaitys Lietuvoje dirbantys specialistai, kolegos ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos prezidentė iš Kanados Debra Rasel (Debra Russell).
Lietuvių gestų kalbos vertėjus jungianti gestų kalbos vertėjų asociacija šiais metais švenčia savo veiklos 10-metį. Konferencijoje bus kalbama apie gestų kalbos vertėjus Lietuvoje, šios profesijos specialistų poreikį, rengimo iššūkius, gestų kalbos vertėjų centrų veiklą ir pasiekimus.
Balandžio 17 d. 9.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks spaudos konferencija ,,Lietuvių gestų kalbos vertėjų profesijos prestižas ir iššūkiai". Dalyvaus Seimo narė Raminta Popovienė, Gestų kalbos vertėjų asociacijos prezidentė Ramunė Leonavičienė, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora.
 
Tarptautinės konferencijos programa.
 
Konferencija „Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos 10-mečio atspalviai" bus tiesiogiai transliuojama internetu, taip pat Seimo „YouTube" paskyroje.
 
Daugiau informacijos:
Seimo narė
Raminta Popovienė
Mob. 8 698 42 166
 
 
 
 
Bendrinti