Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-04-15 12:32:41

Gestų kalbos vertėjai – profesijos prestižas ir iššūkiai

       

 

LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS (LSDP) FRAKCIJA

 

Žiniasklaidai                                                                                                                                                                                                                         2019 04 15

 

       

 

Gestų kalbos vertėjai – viena reikalingiausių ir viena rečiausių profesijų Lietuvoje. Pati gestų kalba jungia kurčiųjų ir girdinčiųjų pasaulius, o gestų kalbos vertėjai tampai tiltu tarp jų.

„Profesionalių gestų kalbos vertėjų specialistų Lietuvoje yra tik per šimtą. Tuo tarpu gestų kalba reikalinga ne tik kurtiesiems, bet ir girdintiesiems. Antraip klausos negalią turintys žmonės vis labiau izoliuotųsi savo bendruomenėje, o juk jie puikiai gali integruotis – bendrauti, dirbti, užsiimti visuomenine veikla. Bet pagalvokime vien, pavyzdžiui, apie mums įprastą veiksmą – vizitą pas gydytoją ar kokios sutarties sudarymą. Tampa aišku, koks svarbus gestų vertėjų vaidmuo“, - sako Seimo narė, socialdemokratė Raminta Popovienė.

Būtent ši politikė gestų kalba prabilo ir į Seimą, kad atkreiptų  parlamentarų dėmesį į svarstomas įstatymo pataisas, įpareigojančias nacionalinį TV transliuotoją dalį laidų versti į gestų kalbą, titruoti ir padaryti suprantamas netgi regos negalią turintiems žmonėms.

LR Seime šią savaitę, balandžio 17 d. 10 val.  vyks konferencija "Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos 10-mečio atspalviai", kurios metu pranešimus skaitys Lietuvoje dirbantys specialistai, kolegos bei svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos prezidentė iš Kanados Debra Russell. 

Lietuvių gestų kalbos vertėjus jungianti gestų kalbos vertėjų asociacija  šiais metais švenčia savo veiklos 10-metį. Konferencijoje bus kalbama  apie Gestų kalbos vertėjus Lietuvoje, šios profesijos specialistų poreikį, rengimo iššūkius, gestų kalbos vertėjų centrų veiklą ir pasiekimus.

Balandžio 17 d. 9.30 val. LR Seimo Spaudos konferencijų salėje (II r.) vyks spaudos konferencija ,,Lietuvių gestų kalbos vertėjų profesijos prestižas ir iššūkiai“.

Dalyvaus Seimo narė Raminta Popovienė, Gestų kalbos vertėjų asociacijos prezidentė Ramunė Leonavičienė,  Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora.

 

 

Išsamesnė informacija:

Raminta Popovienė

tel. 869842166                                                                  

 
 
Bendrinti