Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-03-14 14:19:14

Seimo LSDD frakcijos nario P. Čimbaro pranešimas: uždegta žalia šviesa pluoštinių kanapių vertingos produkcijos gamybai2019 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo LSDD frakcijos nario P. Čimbaro pranešimas: uždegta žalia šviesa pluoštinių kanapių vertingos produkcijos gamybai

Kovo 14 d. Seime parlamentarai pritarė įstatymų pataisoms, numatančioms gaminių ir produktų iš pluoštinių kanapių įteisinimą. Vieno iš projekto iniciatorių, Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos nario Petro Čimbaro teigimu, šiandieninis pluoštinių kanapių apibrėžimas riboja pluoštinių kanapių produkciją tik pluoštu ir sėklomis, tai neatitinka šiandienos aktualijų.
„Dabar Lietuvoje galima auginti pluoštines kanapes ir perdirbti jų pluoštą, tačiau beveik visa iš jų pagaminta produkcija yra draudžiama. Mūsų tikslas - sudaryti galimybę panaudoti visas įmanomas pluoštinių kanapių dalis ir iš jų išgaunamas medžiagas vertingų produktų gamybai, sudaryti verslui platesnes galimybes, nes dabar didžioji produkcijos dalis išvežama į užsienį. Įstatymo įgyvendinimas sudarys sąlygas naujoms verslo perspektyvoms pluoštinių kanapių produkcijos gaminių srityje, verslo plėtrai bei naujausių technologijų, inovacijos plėtojimui, kuriant naujas darbo vietas, keliant šalies ekonominę gerovę ir didinant papildomas pajamas į biudžetą. Be abejo, tai padės ir onkologiniams ligoniams, naudojantiems produktus iš pluoštinių kanapių medicininiais tikslais", - sako P. Čimbaras.
Įstatymo projekte įvardijama, kokios pluoštinių kanapių augalų dalys ir kokie produktai gali būti gaminami, siūloma numatyti reikalavimą, kad rinkai teikiami pluoštinių kanapių gaminiai turėtų atsakingos institucijos pažymą, patvirtinančią, kad juose psichoaktyvios medžiagos (THC) kiekis neviršija leistinos (0,2 proc.) normos.
Būtina pažymėti tai, kad iš pluoštinių kanapių galima pagaminti apie 50 000 įvairiausių gaminių, pradedant maisto produktais, pluoštu, kosmetikos gaminiais, augalų apsaugos priemonėmis, popieriumi, baigiant automobilių detalėmis, statybinėmis medžiagomis ir biokuru, leidimas dar praplėsti naudojamų produkcijos gaminių spektrą, atvers platesnes perspektyvas verslo plėtrai žemės ūkio, maisto pramonės ir biotechnologijų srityse. Projektai toliau bus svarstomi Seimo komitetuose.

Daugiau informacijos:
Seimo LSDD frakcijos atstovė
Evelina Basevičiūtė
Mob. 8 659 05010


 
 
Bendrinti