Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-02-14 14:19:28

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisai, panaikinsiančiai neįgaliųjų diskriminaciją

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI
2019-02-14

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisai, panaikinsiančiai neįgaliųjų diskriminaciją


Šiandien Seimas po pateikimo pritarė parlamentaro Justo Džiugelio įregistruotam Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama ištaisyti žmones su negalia diskriminuojančias nuostatas.

Pagal iki šiol galiojantį įstatymą, keliantis keltais į Kuršių neriją ir atgal lengvatos bilieto kainai taikomos tik neįgaliesiems, keliaujantiems su specialios paskirties lengvaisiais automobiliais. Taip diskriminuojami visi kiti negalios paliesti žmonėms, kurie naudojasi ne specialiai pritaikytomis, tačiau neįgaliųjų skiriamaisiais ženklais pažymėtomis transporto priemonėmis. Todėl parlamentaras Justas Džiugelis įregistravo lengvatas neįgaliesiems suvienodinančią įstatymo pataisą, kuriai po pateikimo pritarė Seimas.

„Ilgus metus žmonių su negalia problemos buvo ignoruojamos, todėl, keičiantis visuomenei, į viešumą iškyla vis daugiau situacijų, kai patys įstatymai diskriminuoja Lietuvos piliečius. Privalome tai ištaisyti", - įsitikinęs J. Džiugelis.

Jo pateiktos Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisos suteiks galimybę pasinaudoti lengvatinėmis bilietų kainomis visiems neįgaliųjų vairuojamiems arba juos vežantiems automobiliams, pažymėtiems skiriamuoju ženklu „Neįgalusis" arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

Iš viso šiuo metu yra išduota 11844 galiojančių neįgalių asmenų automobilio statymo kortelių.
 

Seimo narys
Justas Džiugelis


Daugiau informacijos:
Mob. (+370) 656 88886 
Pagarbiai
 
 
Eglė Zupkaitienė
 
Seimo nario Justo Džiugelio
padėjėja-sekretorė
 
Tel. (8 5) 239 6709
El. p.: egle.zupkaitiene@lrs.lt
 www.lrs.lt

 

 
 
Bendrinti