Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-02-14 10:02:46

Į Seimą grįžta daug diskusijų kėlęs Pagalbinio apvaisinimo įstatymas

                                         
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
                                            LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA
Kodas 1886 05295    Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius    Tel. (8~5) 239 63 51     Faksas (8~5) 239 63 48
Pranešimas žiniasklaidai                                                                                                                    2019-02-14
                                                                      
Į Seimą grįžta daug diskusijų kėlęs Pagalbinio apvaisinimo įstatymas - liberalai siūlo garantuoti valstybės paramą nevaisingoms poroms
Ketvirtadienį į Seimo posėdžio darbotvarkę sugrįžta Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos, kuriomis parlamentarė siūlo sukurti racionalesnę embrionų saugojimo ir donorystės sistemą, skatinti nevaisingas poras naudotis pažangiais nevaisingumo gydymo metodais ir garantuoti valstybės finansinę pagalbą nevaisingoms poroms.
„Pagalbinio apvaisinimo įstatyme įtvirtinta „amžinojo" embrionų šaldymo nuostata sukuria neterminuotą prievolę poroms saugoti embrionus už savo lėšas. Toks reglamentavimas neskatina naudotis pagalbinio apvaisinimo procedūromis. Teikiamu įstatymo projektu siūlau, kad pasibaigus pagal sutuoktinių raštu pareikštą valią embrionų saugojimo terminui, saugojimas būtų tęsiamas valstybės biudžeto lėšomis", - įstatymo projektą komentuoja liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė.
Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, valstybė sukūrusi prievoles saugoti embrionus amžinai, privalo prisiimti ir finansinę naštą. Jos teigimu, kita itin opi problema, kurią būtina spręsti - sunkiomis ligomis sergančių ligonių vaisingumo išsaugojimo kompensavimas.
„Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo projektu taip pat siekiama, kad valstybė savo lėšomis imtųsi padėti bent asmenims, kurie dėl sveikatos būklės ar paskirto kitų ligų gydymo negali išsaugoti vaisingumo. Visų pirma, tai liečia onkologinius ligonius", - pridūria parlamentarė.
Seimo narė pabrėžia, kad šiandien Lietuvoje gyvena apie 50 tūkst. nevaisingų porų ir kai kurioms iš jų pagalbinio apvaisinimo procedūra yra vienintelė galimybė susilaukti vaiko. Teikiami įstatymų pakeitimai padėtų efektyviau gydyti nevaisingas poras ir prisidėtų prie Lietuvos demografinės situacijos gerinimo.
    
Kontaktiniai asmenys:
Viktorija Čmilytė-Nielsen

LR Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė,
Žmogaus teisių komiteto narė,
Tel.: 861257339 el.p.: viktorija.cmilyte@lrs.lt

 
 
Bendrinti